Marulise aplausiga avati Rahvusooper Estonia 115. hooaeg

„Enam kui saja aasta jooksul on estoonlased pakkunud väärikaid elamusi ning andnud oma unikaalse panuse Eesti kõrgkultuuri järjepidevusse. Vana Tallinn Galaga avasime Rahvusooperi 115. hooaja, mille põhieesmärk on pakkuda publikule kordumatuid kultuurielamusi,“ rääkis Estonia loominguline juht ja peadirigent Arvo Volmer.

Kontserdil kõlasid Pjotr Tšaikovski loomingu tuntuimad palad ooperitest „Jevgeni Onegin“, „Orleans’i neitsi“, „Padaemand“ ja „Jolanta“ ning muusika ballettidest „Uinuv kaunitar“ ja „Luikede järv“. Lisaks kõlas Mozarti, Straussi ja Wagneri looming.

„Kultuur vajab püsimiseks ja arenemiseks erakapitali tuge ning Livikol on suur au olla juba üheksandat hooaega Rahvusooper Estonia suurtoetaja. Koos oleme aluse pannud ka traditsioonile avada hooaeg galaga, mille keskmes on muusikaklassika ooperimaailma säravaimate tähtede esituses,“ ütles Liviko tegevjuht Janek Kalvi.

Kaheksandat korda toimunud Vana Tallinn Gala on ooperisõprade seas oodatud muusikasündmus, mida korraldab Rahvusooper Estonia koos oma suurtoetaja Livikoga. Kontserdist said laupäeval osa ka Lõuna-Eesti muusikasõbrad, kui maailmaklassika kauneimaid palu esitati Vanemuise kontserdisaalis.

Lisaks Rahvusooper Estonia toetamisele panustab AS Liviko eesti kultuuri edendamisse, toetades nii Eesti Kunstimuuseumi, Eesti Riikliku Sümfooniaorkestrit, Eesti Kunstnike Liitu, Eesti Kirjanike Liidu romaanivõistlust kui ka mitmeid teisi kultuurisündmusi.

Veel uudiseid