Liviko valmistas Soome 100. aastapäevaks Vana Tallinna lagritsalikööri

Tahtsime soomlastele nende riigi suure juubeli puhul erilise ja südamest tuleva kingituse teha. Panime sellesse pooleldi käsitööna valmivasse likööri need maitsed, mida Soomes armastatakse ja millest lugu peetakse. Meile teeb suurt rõõmu ja au, et spetsiaalselt Soome turule ja maitsele mõeldud Vana Tallinn Tumma Lakritsi liköör leidis sooja vastukaja ja valiti üheks juubeli esinduslikööriks,“ sõnas AS Liviko juhatuse esimees Janek Kalvi.

Legendaarne Liviko liköör Vana Tallinn on stabiilselt kuulunud Soome likööri müügiedetabelite esikolmikusse. Vana Tallinn on Soomes tuntud enam kui 40 aastat ja Soome Alkos müügil juba üle 20 aasta.

„Liviko liköörimeistrid lõid selle uue lagritsamaitselise likööri vaid nelja kuuga. Kuigi joogimeistrid tegid selle retsepti suhteliselt lühikese ajaga, siis selle maitseomadused ja kvaliteet on seatud kõrgeimate standardite järgi,“ ütles AS Liviko juhatuse esimees Janek Kalvi.

Vana Tallinna sarja kuuluv Tumma Lakritsi ainulaadne retsept on kombinatsioon klassikalisest Vana Tallinnast, lagritsast ja soojadest vürtsidest. Soome alkoholimonopol Alko kuulutas konkurssi juubelijookide leidmiseks välja 27. mail ning oktoobris pidi Liviko juba toodet esitlema.

24 erinevat alkohoolset jooki, millest 13 on välismaised tooted, valiti esialgu pimetestis. Teises voorus hinnati toote välimust. Pakkumuse võitnud tooteid valmistatakse piiratud koguses ning neid müüakse Soomes kuni järgmise aasta lõpuni.

Veel uudiseid