Läti Rahvuslikus Kunstimuuseumis valiti Baltimaade parim sommeljee

„Vana Tallinn Baltic Sommelier Grand Prix on mitmeid aastaid aidanud tõsta meie sommeljeede erialateadmiste- ja oskuste taset. Baltimaade veini- ja joogikultuuri arengut iseloomustavad meie sommeljeede head tulemused rahvusvahelistel võistlustel. Näiteks jõudis kaks meie sommeljeed eelmisel aastal ülemaailmse sommeljeede võistluse poolfinaali ja kuuluvad seega maailma 20 parima hulka,“ selgitas žürii liige AS Liviko sommeljee Urvo Ugandi, kes pälvis esimesel Vana Tallinn Baltic Sommelier Grand Prix’l Baltimaade parima sommeljee tiitli.

Lisaks põhivõistlusele toimus noorsommeljeede võistlus, kus osales igast riigist üks esindaja. Eestit esindas veinibaari Time to Wine sommeljee Verner Lepp.

„Vana Tallinn Baltic Sommelier Grand Prix on maailmatasemel võistlus nii võistlejate oskuste kui ülesannete keerukuse poolest. Iga aastaga on võistluse tase tõusnud ja tänaseks on Baltimaade parima sommeljee tiitel tunnustatud nii Euroopas kui ka mujal maailmas,“ selgitas Läti Sommeljeede Assotsiatsiooni president Jānis Kaļķis.

Võistlusel testiti osalejate teoreetilisi teadmisi ja ka praktilisi oskusi. Võistlejad pidid andma toidu ja veini sobitamise soovitusi, demonstreerima veini dekanteerimise ja serveerimise oskusi ning vastama teoreetilistele küsimustele. Samuti tuli lahendada mitmeid üllatusülesandeid.

Rahvusvahelisse žüriisse kuulusid AS Liviko sommeljee Urvo Ugandi, Eesti Sommeljeede Assotsiatsiooni president Kristjan Markii, Läti Sommeljeede Assotsiatsiooni president Jānis Kaļķis, Leedu Sommeljeede Assotsiatsiooni president Arminas Darasevičius, Poola Sommeljeede Assotsiatsiooni asepresident Tomasz Kolecki, restorani Fotografiska Stockholm sommeljee Tina Johansson ja restorani Lyst sommeljee Nina Højgaard Jensen.

Vana Tallinn Baltic Sommelier Grand Prix toimub alates 2006. aastast eesmärgiga arendada vastutustundlikku joogikultuuri, milles on tähtis roll kanda ka sommeljeedel. Sel aastal toimus üritus Läti Rahvuslikus Kunstimuuseumis. Üritust korraldab AS Liviko koostöös Eesti, Läti ja Leedu sommeljeede assotsiatsioonidega.

Veel uudiseid