Galerii: Vana Tallinn Galal särasid nii esinejad kui ka publik

Ooperisõprade poolt palavalt armastatud Vana Tallinn Gala täitis Rahvusooper Estonia taas suurejoonelise kultuuri ja glamuuriga. Ooperirepertuaari kullavaramut esitasid värsked eestimaised hääled, noored lauljad, kes eelmistel aastatel mitmetel konkurssidel edukalt esinesid, ning külalissolistid Lätist ja Armeeniast.

Gala galerii (fotograafid Kalev Lilleorg, Maksim Toome): https://www.dropbox.com/sh/izjd0nr5muirzjs/AAAKz4B7OtrYq4O71Zl3C5sSa?dl=0

Rahvusooper Estonia peadirektor Ott Maaten: „Soovin rahvusooperi ja kõigi estoonlaste poolt väljendada sügavat tänu Livikole pikaajalise toetuse eest. Meie koostöö on kestnud juba üle 10 aasta ning see tõestab, kui oluline on Liviko jaoks toetada professionaalset kõrgkultuuri ning aidata kaasa meie rahvuskultuuri arengule ja õitsengule.“

Galakontserdil kõlasid kaunid aariad ja koorinumbrid Mozartilt, Straussilt, Rossinilt, Verdilt, Cilealt, Bizet’lt jt.

Rahvusooper Estonia orkestrit ja koori juhatas peadirigent Arvo Volmer. Solistidena astusid üles rahvusooperi vokalistid, sopran Kadri Kõrvek ja tenor Yixuan Wang ning külalistena sopran Annabel Soode ja metsosopran Tuuri Dede Eestist, tenor Raimonds Bramanis Läti Rahvusooperist ja sopran Ani Yorentz Armeeniast.

„Ooperisõprade seas oodatud Vana Tallinn Gala annab igal sügisel kauni avalöögi algavale ooperihooajale. Tore oli seekord kaasa elada noortele talentidele, kellele soovime edukat tähelendu!“ ütles AS Liviko nõukogu esimees Enn Kunila.

Liviko ja Rahvusooper Estonia koostöös toimuv Vana Tallinn Gala on pikim järjepidevalt tegutsev klassikalise muusika kontsert Eestis. Liviko on Rahvusooper Estonia suurtoetaja alates 2012. aastast, Vana Tallinn Gala kaunis traditsioon sai alguse aasta hiljem.

Lisaks Rahvusooper Estoniale toetab Liviko Eesti Kunstnike Liitu, Eesti Kunstimuuseumi, ERSO-t, Eesti Kontserti, Eesti Kirjanike Liidu romaanivõistlust ja mitmeid olulisi kultuurielu sündmusi.

 

Veel uudiseid