Baltimaade parimaks sommeljeeks tunnistati eestlane Mikk Parre

Baltimaade parimaks sommeljeeks tunnistati eestlane Mikk Parre, kes on Vilniuses toimunud Baltimaade sommeljeede võistluse Vana Tallinn Grand Prix 2022 võitja. Teise koha saavutas Dmitrijs Sinkevičs Lätist ja kolmanda Aleksei Pogrebnoi Eestist. Noorsommeljee tiitli pälvis Peteris Vaskis Lätist.

„Tore on näha, kuidas kasvab uus põlvkond Baltimaade sommeljeesid. Kõik kandidaadid võistlesid innukalt, näitasid üles tipptasemel veinialaseid teadmisi ja teenindusoskusi ning jagasid omavahel kogemusi, mis ongi Baltimaade sommeljeede võistluse Vana Tallinn Baltic Sommelier Grand Prix eesmärk. Võistlus on rahvusvaheliselt väga kõrgel tasemel, mistõttu sellel osalemine annab suurepärase kogemuse ja võimaluse end hinnata. Värske võitja Mikk Parre paistis konkurentide seast silma oma teoreetiliste teadmiste ja oskusteabega,“ sõnas Leedu sommeljeede assotsiatsiooni president ja mitmekordne Leedu sommeljeede võitja Arminas Darasevičius.

Rahvusvaheline žürii koosneb Eesti, Läti, Leedu, Poola, Saksamaa ja Ukraina liikmetest ja žürii esimees oli Raimonds Tomsons, 2017. aasta Euroopa ja Aafrika parim sommeljee ning 2019. aastal Belgias toimunud Rahvusvahelise Sommeljeede Assotsiatsiooni (ASI) võistluse „Maailma parim sommeljee“ kolmanda koha laureaat.

Iga-aastase Baltimaade parima sommeljee võistluse tänavune finaalüritus toimus Vilniuses, sest eelmise aasta võitjatiitel läks leedulasele Narimantas Miežysele. Baltikumi parimaid sommeljeesid ja žüriiliikmeid tervitas esimesena Neringa hotell, kus see erakordne seltskond viibis kolm päeva. Finaali toimumise kohaks valisid korraldajad Vilniuse peatänaval paikneva Pirklių klubi peasaali, osalejaid ja võitjat austava piduliku õhtusöögi korraldasid Grand Hotel Kempinski Vilniuses asuv restoran Telegrafas ja selle peakokk Vilius Ručinskas.

Võistlus on oma nime saanud Eesti populaarseima likööri, legendaarse Vana Tallinna järgi. Liviko grupp on Vana Tallinn Baltic Sommelier Grand Prix’d korraldanud koostöös Eesti, Läti ja Leedu sommeljeede assotsiatsioonidega alates 2006. aastast.

Veel uudiseid