Baltimaade parim sommeljee on Ronalds Pētersons Lätist

“Võistlus oli väga tasavägine ja ma olen väga õnnelik, et ma võitsin. Võrreldes viie aasta taguse ajaga, kui ma esimene kord võitsin, olid ülesandeid läinud keerulisemaks. Ma arvan, et minu tugevuseks oli praktiline harjutus, kus tuli demonstreerida oma oskusi kliendi teenindamisel,” sõnas Baltimaade parim sommeljee Ronalds Pētersons Lätist, kes pälvis Baltimaade parima sommeljee tiitli ka 2013. aastal.

Eelvoorus näitasid võistlejad oma erialaseid teadmisi nii kirjalikus testis kui ka erinevaid praktilisi ülesandeid sooritades. Finaalis tuli professionaalseid oskusi näidata mitmesuguste üllatusülesannete täitmisel.

„Võitlustel osalemine võimaldadab sommeljeel mõista, mis on tema nõrgad küljed ja ennast siis vastavalt täiendada. Ma olen osalenud väga paljudes sommeljeede võistluste žüriides ning Baltimaade sommeljeesid kohtan erinevatel võistlustel järjest rohkem. See näitab kui pühendunud on Eesti, Läti ja Leedu sommeljeed oma erialale,“ selgitas võistluse peakohtunik rahvusvahelise sommeljeede assotsiatsiooni A.S.I. president Andres Rosberg Argentiinast.

„Vana Tallinn Baltic Sommelier Grand Prix on ellu kutsutud vastutustundliku joogikultuuri edendamiseks, milles on tähtis roll kanda ka professionaalsetel sommeljeedel. Võistlused on sommeljeedele erialaseks arenguks ja valdkonna edendamiseks äärmiselt olulised,“ rääkis žürii liige AS Liviko kvaliteetveinide tootejuht ja sommeljee Urvo Ugandi, kes pälvis esimesel Vana Tallinn Baltic Sommelier Grand Prix’l Baltimaade parima sommeljee tiitli.

Rahvusvahelisse žüriisse kuuluvad iga Balti riigi sommeljeede assotsatsiooni presidendid: Kristjan Markii Eestist, Arminas Darasevičius Leedust ja Janis Kalkis Lätist. Samuti sommeljeed Urvo Ugandi Eestist, Raimonds Tomsons Lätist, Liora Levi Norrast ja Nikolai Utebekov Venemaalt. Võistluse peakohtunikuks oli rahvusvahelise sommeljeede assotsiatsiooni A.S.I. president Andres Rosberg Argentiinast.

Traditsiooniline Baltimaade parima sommeljee valimine sai oma nime legendaarse, Eesti populaarseima likööri Vana Tallinna järgi. AS Liviko korraldab Vana Tallinn Baltic Sommelier Grand Prix’d koostöös Eesti, Läti ja Leedu sommeljeede assotsiatsioonidega alates 2006. aastast.

Veel uudiseid