Baltimaade parim sommeljee on Martynas Pravilonis Leedust

Riias toimunud Vana Tallinn Baltic Sommelier Grand Prix’l Baltimaade parima sommeljee tiitliga pärjati Martynas Pravilonis Leedust. Vaatemängulises finaalis saavutas teise koha Narimantas Miežys Leedust ja kolmandaks tuli Agnese Meiersone Lätist. Noorsommeljee tiitli saavutas Marika Tikas Eestist.

„Üllatav oli kui head teadmised noortel sommeljeedel olid ning nende esinemine ei jäänud kogenud sommeljeede esinemisele sugugi alla,“ sõnas AS Liviko turundusdirektor Liivi Tadolder.
Eelvoorus näitasid võistlejad oma erialaseid teadmisi nii kirjalikus testis kui ka erinevaid praktilisi ülesandeid sooritades. Finaalis tuli professionaalseid oskusi näidata mitmesuguste üllatusülesannete täitmisel.

„Tänavuse aasta võistluse ülesannete põhirõhk oli veini ja toidu omavahelisel sobitamisel ning tiitli võitnud sommeljee andis selles osas parimaid soovitusi,“ selgitas žürii liige AS Liviko kvaliteetveinide tootejuht ja sommeljee Urvo Ugandi, kes pälvis esimesel Vana Tallinn Grand Prix’l Baltimaade parima sommeljee tiitli.
Vana Tallinn Baltic Sommelier Grand Prix turniiri peaauhinnaks on AS Liviko välja pannud veinireisi. Parima noorsommeljee auhinnaks on väga eksklusiivne korgitser Chateau Laguiole ja hinnaline vein.

Rahvusvahelisse žüriisse kuulusid Raimonds Tomsons Lätist, kes on eelmise aasta Vana Tallinn Grand Prix võitja ja ühtlasi maailma sommeljeede MM-i seni kõrgeimale, seitsmendale, kohale jõudnud Baltikumi sommeljee. Lisaks kuulusid žüriisse iga Balti riigi sommeljeede assotsatsiooni president, AS Liviko kvaliteetveinide tootejuht ja sommeljee Urvo Ugandi, Poola Sommeljeede Assotsiatsiooni esimees Piotr Kamecki ning sommeljee ja ühtlasi Master of Wine tiitli omanik Sloveeniast Gašper Čarman.
Traditsiooniline Baltimaade parima sommeljee valimine sai oma nime legendaarse, Eesti populaarseima likööri Vana Tallinna järgi. AS Liviko korraldab Vana Tallinn Grand Prix’d koostöös Eesti, Läti ja Leedu sommeljeede assotsiatsioonidega alates 2006. aastast.

AS Liviko on 117-aastaste traditsioonidega 1898. aastal asutatud kvaliteetalkoholi tootja. AS Liviko on nii Eestis, Lätis kui ka Leedus välja arendanud alkoholi jaotus- ja hulgimüügivõrgu, mille kaudu turustatakse omatoodangu kõrval maaletoodavaid brände ka teistelt maailma kvaliteetalkoholi tootjatelt. AS Liviko kuulub Balti riikide kolme suurema alkoholifirma hulka, pöörates tootmise kõrval sama suurt tähelepanu ka alkohoolsete jookide impordile.

Veel uudiseid